ИЗМЕНЕ И ДОПУНЕ ЗАКОНА О ПИО СРБИЈЕ

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

ИЗМЕНЕ И ДОПУНЕ ЗАКОНА О ПИО СРБИЈЕ

Počalji  milovan vulikic taj Sre Jul 07, 2010 3:47 pm

Предлог измена и допуна Закона о ПИО запослених у Србији пристигао је у Скупштину Србије и очекује се да се ускоро појави пред посланицима.
Поред интегрисања Фонда за социјално осигурање војних осигураника законом се предлаже и низ рестриктивних мера а под утицајем ММФ.

Ако се овај предлог закона усвоји пензионере очекују тешки дани. Ако коалициони партнер владајуће већине ПУПС гласа за овај предлог закона надам се да му се више неће пружити прилика да се нађе у парламент Србије.
Шта радити, пензионери памет у главу и стварајте нову партију да заштите Ваше интересе и користите оно што сте својим радом створили а новопечени политичари све распродају.

Предлажем да се ангажује компетентна радна група и студиозно изанализира ову тему и заинтересује апатичну пензионерску структуру.

milovan vulikic

Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.05.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: ИЗМЕНЕ И ДОПУНЕ ЗАКОНА О ПИО СРБИЈЕ

Počalji  Milekol taj Pon Sep 13, 2010 11:00 pm

Gospodine Vulikiću uz svo poštovanje da ovo što ste napisali o izmenama i dopunama zkona o PiO, a da ste imali kritički odnos prema tvorcima nije baš toliko vidljivo više se vidi po onoj narodnoj " ćerku karaj a snahi prigovaraj".Hoću da kažem da tvorci ove izmene pomenutog zakona nisu bili na izbornoj skupštini UVPS, za koje vi ističete ili imate pogrešnu informaciju ko su tvorci, to je jedno a drugo oduševilo me je pisanje gospodina Vsića koji poziva na jednoglasno artukulisanje problema vojnopenzionerske populacije, pa nema veze koja sva udruženja postoje jer ona u svim programima iznose istovetne ciljeve i to treba usmeriti prema državi i slažem se u potpunosti sa vama za PUPS, da sledeće izbore malo odmore, a više su učinili u korist naše štete naši aktivni kolege a ne ako ste mislili na g-dina Krkobabića da je tvorac ovih izmena i on je stvarno bio gost na izbornoj skupštini UVPS.

Milekol

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Измене и допуне закона ПИО

Počalji  milovan vulikic taj Uto Okt 12, 2010 10:42 am

Поштовани господине Милекол, захваљујем на коментару, из разлога што сте се заинтересовали за наведену проблематику. У потпуности сам схватио Вашу опаску "ћерку кара снахи приговара" те стога бих Вам препоручио да на Форуму прочитате коментар Гишка07(и ако верујем да сте га прочитали али очекивани Ваш одговор није стигао).
Када је у питању моје мишљење о актуелном руководству УВПС, после 2000.године, је крајње негативно и нанело је више штете него користи КВП.
За ову тврдњу као један од оснивача УВПЈ, први потпреседник Скупштине и дугогодишњи председник Извршног одбора имам прегршт доказа те стога размишљам да отворим тему нпр. резултати рада УВПС у заштити интереса КВП.

Веома је корисно изношење различитих мишљења те ми је посебно драго да о темама заједничких проблема имам саговорника са којим могу разменити мишљење и ставове.

Није потребно да кажем уз сво поштовање, јер ценим да сте уопућени у проблематику те размена мишљења може ми само користити.

milovan vulikic

Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Informacije na sunce

Počalji  Admiral taj Uto Okt 12, 2010 6:06 pm

Poštovani... Svi pričamo o informacijama ali nigde pravih rezultata takvih informacija. Slažem se da je bilo dosta propusta a i dosta oklevanja ali nam to ne daje za pravo da uputstva po tim informacijama dajemo sporadično i na "kašičicu".
Bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi neko od Vas mogao da pokaže put za ostvarivanje uskraćenih prava jer nam se zaista sprema "pokolj". Pokušavajući da od raznih advokata, kako civilnih tako i vojnih, dobijem konkretna uputstva i zastupanje pred sudom za ostvarivanje uskraćenih prava, naišao sam na preveliku barijeru. Na nekom od foruma sam upućen na našeg kolegu Cvetković Milana iz Beograda. Uspeo sam da ga kontaktiram telefonom kako bih zakazao susret po ovom pitanju. Odmah sam dobio odgovor, koji sam najmanje očekivao. "Nema od toga ništa a i ne radim više na tim problemima", bio je odgovor Cvetkovića.
Ako bih se sam upustio u avanturu, što je u najmanju ruku, ravno samoubistvu odmah postaje jasno da se nema tačne informacije kom sudu predati tužbeni zahtev. Opet tragajući za tom informacijom od UVP pa preko UPPS, raznih foruma do kolega-KVP, niko nije mogao da me uputi tačno i sigurno koji je sud nadležan. U opticaju su Prvi Osnovni sud u Beogradu preko Upravnog suda pa sve do sudova opšte nadležnosti po mestu prebivališta.
Iz svega gore navedenog ja još uvek tumaram tražeći samo oblik tužbenog zahteva i kome ga uputiti. Ako ovako nastavimo, zaista će vrlo mali broj nas podneti tužbene zahteve a još manji broj KVP će ostvariti svoja prava.
Na donjoj adresi sam pronašao vest koju vredi pročitati

http://www.kurir-info.rs/vesti/zakinuti-21624.php

ali danas G-din Cvetković očito ne misli tako.
Ukoliko zaista želimo pružiti pomoć, mislim, trebalo bi na ovakvim mestima ostaviti proverene metode i procedure koje su već pokrenute sa odgovarajućim primerima obrazaca da se ne bi dogodilo kao u predmetu koji sam takođe uspeo da pronađem na internetu a radi se o predmetu Рев. II 1361/06.

Hvala unapred ako mi neko odgovori.

Admiral
Admin

Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 55

Pogledaj profil korisnika http://www.radio-admiral.info

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  GIŠKA07 taj Uto Okt 12, 2010 10:03 pm

Admiral ::Poštovani... Svi pričamo o informacijama ali nigde pravih rezultata takvih informacija. Slažem se da je bilo dosta propusta a i dosta oklevanja ali nam to ne daje za pravo da uputstva po tim informacijama dajemo sporadično i na "kašičicu".
Bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi neko od Vas mogao da pokaže put za ostvarivanje uskraćenih prava jer nam se zaista sprema "pokolj". Pokušavajući da od raznih advokata, kako civilnih tako i vojnih, dobijem konkretna uputstva i zastupanje pred sudom za ostvarivanje uskraćenih prava, naišao sam na preveliku barijeru. Na nekom od foruma sam upućen na našeg kolegu Cvetković Milana iz Beograda. Uspeo sam da ga kontaktiram telefonom kako bih zakazao susret po ovom pitanju. Odmah sam dobio odgovor, koji sam najmanje očekivao. "Nema od toga ništa a i ne radim više na tim problemima", bio je odgovor Cvetkovića.
Ako bih se sam upustio u avanturu, što je u najmanju ruku, ravno samoubistvu odmah postaje jasno da se nema tačne informacije kom sudu predati tužbeni zahtev. Opet tragajući za tom informacijom od UVP pa preko UPPS, raznih foruma do kolega-KVP, niko nije mogao da me uputi tačno i sigurno koji je sud nadležan. U opticaju su Prvi Osnovni sud u Beogradu preko Upravnog suda pa sve do sudova opšte nadležnosti po mestu prebivališta.
Iz svega gore navedenog ja još uvek tumaram tražeći samo oblik tužbenog zahteva i kome ga uputiti. Ako ovako nastavimo, zaista će vrlo mali broj nas podneti tužbene zahteve a još manji broj KVP će ostvariti svoja prava.
Na donjoj adresi sam pronašao vest koju vredi pročitati

http://www.kurir-info.rs/vesti/zakinuti-21624.php

ali danas G-din Cvetković očito ne misli tako.
Ukoliko zaista želimo pružiti pomoć, mislim, trebalo bi na ovakvim mestima ostaviti proverene metode i procedure koje su već pokrenute sa odgovarajućim primerima obrazaca da se ne bi dogodilo kao u predmetu koji sam takođe uspeo da pronađem na internetu a radi se o predmetu Рев. II 1361/06.

Hvala unapred ako mi neko odgovori.

POŠTOVANI KOLEGA - ADMIRALE, HVALA na poruku preko e-maila, pročitao sam je, pa evo koristim priliku a kasnije i preko e-maila, da prosledim neke informacije koje si pokrenuo a u ovom trenutku, stvarno veoma neophodene za sve naše korisnike vojnih penzija.

Oko VELIKOG duga, dao sam ti brojeve telefona od AK CVETKOVIĆA ali odmah sam ti rekao da ista ne zastupa KVP. Imenovani advokat je predsednik udruženja "ODBRANA" i dosta je aktivno, ali odnos njegov prema velikom dugu sada je takvo zato što je mnogo sebe i svoje imovine uložio da bi na kraju u Strazburu podneo tužbu od 32 stranica.
Pokretanje tužbe za veliki dug je OPŠTINSKI sada OSNOVNI sud, a nakon toga APELACIONI sud. Moj predsednik je taj postupak vodio kod opštinskog suda, dobio negativnu presudu, žalio se redom svim sudovima i institucijama u državi, tako da sada je podneo tužbu u Strazburu.
Drugi primer, zastavnik u penziji, dobija preko osnovnog suda u Nišu pozitivnu presudu, žali se Fond i ista se ssada nalazi u apelacionom sudu na rešavanje. Tužioc je morao platiti sudsku taksu u velikom iznosu, što i uradio a sada je angažovao tri advokata da ga brane. Ja imam takodje podnetu tužbu, još 2003. godine, ali ona je u stanje mirovanja jer politika ima ogroman uticaj na donošenje presuda. Advokat koji mene zastupa ako te zanima ima podneto preko 317 tužbi i stavio u mirovanje, a pustio samo mali broj. Uspeo je da dobije i pozitivne presude, ali jevećina tih presuda preinačeno i poništeno od strane viših sudova. Bilo je i naplaćenih iznosa, ali su morali da vrate novac.

Ukoliko si o tome stvarno zainteresovan onda ti predlažem da stvorimo lični kontakt u Nišu u našem udruženju UPPS, GO Niš, to se možemo dogovoriti preko e-maila.

Ovo predlažem da bi se na kraju upoznali, razmenili informacija, stvorili poverenje i dogovorili i oko zajedničkog nastupa, kako sam predlažeš, oko ostvarivanja naših prava ne samo oko velikog duga, već i razlike penzije i vanrednog povećanja za 11,06 %.

Što se tiče, vanrednog usklađivanja od 11,06 %, mogu ti reći da smo do sada : potpisali Ugovor sa dve advokatske kancalarije koje pružaju svim našim korisnicima vojnih penzija - tužiocima, pod posebnim uslovima, van advokatske prakse.
Dogovorili se o metodologiji koju mi sada sprovodimo i komplet omot predmeta, nakon formiranja i potpisivanja od strane KVP, punomoćje, ugovor sa advokatima, i tužbe sa svim prilozima u TRI primerka dostavljamo ADK, koji overavaju i dostavljaju sudu u proceduri.
Prijatelju, takvih komplet omot predmeta, ja sam za sada oformio preko 50. U osnovnom sudu u Nišu ima podneto što lično, a ogromnom većinom su podneli preko ADK, preko 100 tužbi. Sve su tužbe u proceduri, održano je od jednog do tri ročišta, izvršeno sudsko veštačenje i sada radimo na dokazivanje i van suda o pravnoj osnovi pružajući raznu dokumentaciju, posebno o Fondu, koji PRAVNOM PERFIDNOŠĆU usporava i zbunjuje sudije na donošenje pozitivne presude, a mogu ti reći da je počeo i politički pritisak .

Zato i smatram da prilog koji je dao MILOVAN VULIKIĆ, za koga stvarno smatram da je jedan od VELIKIH boraca za prava KVP i bio šikaniran od strane vrha UVPS jer je bio pošten, hrabar i iznosio prljav već vrha UVPS, predsednika DRAGANJCA, zato mu šaljem VELIKE POZDRAVE i ćestitam mu, VOLEO bi da stvorimo komunikaciju i dr. sredstvima.

Vraćam se nazad na temu, najnovija aktivnost nam je održavanje sastanak sa KLUBOM GENERALA sa ciljem da iste detaljno upoznamo sa pravom, delovanjem UVPS i koje su posledice podnošenjem njihovog zahteva za pokretanje UPRAVNOG POSTUPKA imajući u vidu da je dosta presuda doneto u osnovnim sudovima, oglašavajući se APSOLUTNIM NENADLEŽNIM i odbacuju tužbu u parničnom postupku. Radimo na pripremi informisanja članstva o njihovom delovanju i upoznavanje sa prilozima VULIKIĆA .

U cilju da se stvore uslovi za veliko podnošenje tužbi od strane KVP po celoj Srbiji, dostaviću ti obrazac univerzalni za TUŽBU, ZAHTEV i OBRAČUN , kao i REŠENJE ovlašćenog lica Lončara Fonda PIO RS . Kasnije sve što bude nejasno ili potrebno neće biti problema, objasniću i dostaviću ti . Uostalom ukoliko budemo organizovali susret dobićeš informacije i dokumentaciju o svemu šta smo konstatovali i registrovali tokom sudskih postupaka naših članova i korisnika vojnih penzija, jer mi pomažemo SVIMA koji nam se obrate, a tu su i generali, oficiri, podoficiri, porodične penzije i lica sa invalidskom penzijom. Takoreći SVIM korisnicima vojnih penzija.

Na kraju želim još jednom da ti prenesem stav našeg rukovodstva GO Niš UPPS, da jesmo za saradnju i pružanje pomoći svim KVP služeći njima kao SERVIS bez plaćenih aktivnosti i funkcija, što to nije slučaj kod UVPS jer i ovde kod nas u Nišu ima njih 4-5 koji imaju plaćnu funkciju.

VELIKA JE TRAGEDIJA DA BAŠ MOJA POPULACIJA KOJA PREDSTAVLJA VEĆINU ČLANSTVA 32.000 U UVPS I PLAĆA ČLANARINU OMOGUĆAVA SVE TO, A NIMALO NISU ZASTUPLJENI U STICANJU SVOJA PRAVA, POGOTOVO U BORBI NA PONIŠTAVANJU UREDBE OD 2005. G. NE SAMO KOD NADLEŽNIH ORGANA I INSTITUCIJA VEĆ I KOD USTAVNOG SUDA.

TAKO DA NE STOJI DA MI NE ŽELIMO SARADNJU, MI ŽELIMO ALI SAMO POD USLOVOM DA BUDEMO POŠTOVANI KAKO TO DOLIKUJE I KAKO SMO TO ZASLUŽILI.

Dokaz ovoga što sam izneo jeste i podatak da predsednik DRAGANJAC na svečanost i jubilej koji se održavao u Nišu nije pozvao mog PREDSEDNIKA UPPS Nenada Todosića, a u svom pozdravnom govoru i uvodnom izlaganju nije se udostojio ni da nas pozdravi . Ovo ne iznosim sa nekim osećajem ZLOBE, već samo iznosim činjenice i TUGU razočarenje i to ne zbog toga što su ti ljudi takvi, već ZBOG TOGA ŠTO MOJI KOLEGE SVE TO GLEDAJU, SLUŠAJU I DOŽIVLJAVAJU ćuteći i pognute glave - ŽALOSNO, TUŽNO i TRAGIČNO POSVIH NAS .

Na kraju nemoj zameriti, ovo je bilo malo iz DUŠE i SRCA a i PAMETI, jer sam čovek koji mnogo ulaže sebe da naši KVP se izbore za svoja prava i imaju, bar na trenutak NADE POMOĆI i PODRŠKE u prevazilaženju njihovih tragedijama, nemoći .

POZDRAVLJAM TE i ŠALJEM TI OBRASCE !!!!

GIŠKA07

Broj poruka : 27
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 66

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh