14 NOVOSTI U SEPTEMBRU 2010.G.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

14 NOVOSTI U SEPTEMBRU 2010.G.

Počalji  Vasić taj Čet Sep 02, 2010 7:03 pm

Poštovane kolege, koleginice i deco vojnih lica!

Ova dva meseca nismo bili na odmoru da bi ste mogli da nam zavidite, već smo se organizovali, iako smo na početku da mnogo toga pročešljamo kroz stare važeće zakone, udurženja razna, novi predlog Zakona koji je u proceduri i nepravedan je i protiv Ustavan i nije naklonjen predlozima, mišljenjima i stavovima koje je naš predstavnik UVPS predložio. Takođe, nije nam naklonjena ni politika MMF i Vlade Republike Srbije koja se vodi već nekoliko meseci da se odmrznu penzioneri a ne plate i penzije.

Iskreno, i dalje Srbpski sindrom razjedinjenosti i pametovanja, nije konsolidovao naše redove, a čini mi se da i još više napadamo one koji su najmanje krivi a koji su učinili najviše u UVPS. Nemožemo prebaciti krivicu ni na druga udruženja kojima upućujemo APEL da se ujedine i učlane u UVPS i dosledno prate stavove i globalnu politiku UVPS u Beogradu. Nije vreme da na našu štetu dok se svađamo se usvajaju novi zakoni koji nam odrubljuju glavu, noge i jednostavno brišu iz spiska živih.

Nemamo vremena da optužujemo nikoga, već smo toliko premoreni što 3 u jendom udruženju rade neprekidno u interesu onih koji TUŽE da ostvare svoje pravo.

Globalnu politiku koju vodi Predsednik UVPS kao i drugi iz AVVS, Udruženja podoficira, Udruženja piloga, Udruženja invalida moraju da shvate da samo okupljeni u UVPS možemo ostvariti svoja zakonska prava do kraja godine dok ostali sa punim poštovanjem mogu da podrže i odaju priznanje UVPS šta je učinjeno. A šta je učinjeno:
1-UVPS uspelo je da sa Klubom generala-admirala pod rukovodstvom g-dina Draganjca ostane u Ministarstvu odbrane i dalje se bori za svoja neostvarena prava.
2.-Finansijska sredstva koja se izdvajaju preko MO i dalje su u rukama MO i možemo da se lečimo na VMA
3.-Vodi se pravilna politika da se SUDSKIM PUTEM ostvaruju prava po novim zakonima u mestima prebivališta a da troškovi Sudskih taksi budu i 50% manji nego da se vodi postupak u Beogradu.
4.-Date su nam prave informacije o metodologiji ostvarivanja svojih prava, upućivanjem na prave adrese za Zahteve, Žalbe FSOVO i FPIO
5.-Izboreno je da se status BESKUĆNICIMA rešava intenzivnije i po propisima koji su pozitivni i u sklopu MO. Tako se dele a već počinju da grade stanovi nama koji ih nemamo.
6.-Stručno je proučen predlog novog Zakona i data su mišljenja, sugestije i globalni zahtevi u ime svih vojnih penzionera da ostanemo jedinstveni korpus pri MO i u UVPS a ne da se delimo na razna udruženja koja nemaju ništa od mogućnosti da uspešno reše i jedan problem-samostalno.
7.-Ministar Šutanovac u MO se protiv Ustavno i nezakonito odnosi prema svima nama u novoorganizovanom Sudstvu i Pravosuđu osporavajući i razbijajući nas u paramparčad i negirajući sve što se predloži i zahteva.
8.-Neuspeh UVPS nije potpun, jer se UVPS bori za celovite interese UVPS a na nama pojedincima da koristeći pozitivne zakone od 2.000. godine se putem suda izborimo za naša prava.
9.-Shvatite da su UVP u gradskim i mesnim odborima ta koja trebaju da Vam pruže svu stručnu pomoć i daju smernice kako i na koji način da ostvarite svoja prava, a oni koji nemaju Komande garnizona u mestima gde je bila vojska, mogu da se USMERE na ovaj sajt RADIO-ADMIRAL i skinu metodologiju kako da vode postupak na najbolji i siguran kao i najjefitiniji način i dobiju novac koji ih sleduje.
10.-Uspešno se rešavaju i splaćuju razlike u vrednosti boda od 1.1.2008. god. do dana isplate za 11,06% i većina ljudi je ostvarila svoja potraživanja
11.-Uspešno se vode postupci i od 1.8.2004. godine za zaostala potraživanja i sporovi koji se vode su uspešni
12.-Ništa se nije pokrenulo od 1.1.2000.god. po drugim pravima koja nas sleduju kao što je obračun plata i penzija sa koeficijentom 3 iako postoji nekoliko desetina hiljada tužbi.
-Klub generala-admirala i UVPS je pokrenulo proceduru i po drugi put o Ustavnosti i zakonitosti odluke ali administracija miruje, Ustavni i apelacioni sud ćuti i u ovom trenutku ne odgovara u skladu sa svojim sposobnostima i organizacijom.
13.-Iz FSOVO u FPIO prebacuje se tehnika, osposobljeno ljudstvo na dalje rešavanje naših pitanja. Tu je sada sve usmereno od aktivnosti UVPS u novu organizaciju i zaštiti interesa svih nas. Da li je to to, da li je dovoljno i sa čime možemo biti zadovoljni - NIJE dovoljno niti smo zadovoljni jer mora i može da se radi brže i u našu korist.
14.-Tražimo od UVPS da primeni novu STRATEGIJU DALJEG NASTUPANJA i organizuje tim stručnjaka - advokata koji su bili u Vojnom sudstvu da zastupaju naša mišljenja, zahteve i tužbe usmeravaju i da se novac od članarine kao i procenat od dobiti usmeri na njihov konto a oni reše pozitivno naše probleme i zastupaju nas.
15.-Tražimo da se UVPS oglasi svojim sajtom i pristupi nam internetom vezu, a ponekada i usvoji mišljenje barem jednog od nas penzionera.
16.-Da predstavnici stranaka koji zastupaju naše stavove u Parlamentu neprekidno zastupaju naše stavove i rešavaju naše probleme i van Beograda.
Vasić

Broj poruka : 74
Datum upisa : 19.05.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: 14 NOVOSTI U SEPTEMBRU 2010.G.

Počalji  Milekol taj Pon Sep 13, 2010 10:42 pm

Gospodine Vasiću interesujeme 10. novost u septembru a koja se odnosi da se vrši isplata po predmetu 11,06 %,
pa bih Vas zamolio da mi pošaljete jedan primerak takve presude, bio bih Vam zahvalan.Pozdrav Milorad Kolašinac, predsednik OpOd UVP Rakovica.

Milekol

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

ISPLATA 11,06 %

Počalji  SOLE PENZOS taj Uto Sep 21, 2010 10:45 am

Postovani ,
Poslao sam zahtev SOVO za ovo povecanje penzije od 11,06 %
12.07.2010.god. i dobio povratnicu sa datumom 15.07. Znaci ,
proslo je vise od 60 dana i nisam dobio nikakav odgovor .Da li
vec mogu odmah da posaljem zahtev Komisiji SOVO da mi izda
resenje za isplatu razlike od 01.01.2008.god. zbog cutanja admi-
nistracije ( navodi se u t. 10. da je vec pocela ta isplata )?
Ukoliko imate presudu objavite je na sajtu ili mi posaljite na moju
e-mail adresu ( naravno , ako je moguce ). Hvala.

SOLE PENZOS

Broj poruka : 1
Datum upisa : 21.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vasić taj Čet Okt 14, 2010 10:50 pm

SOLE PENZOS ::Postovani ,
Poslao sam zahtev SOVO za ovo povecanje penzije od 11,06 %
12.07.2010.god. i dobio povratnicu sa datumom 15.07. Znaci ,
proslo je vise od 60 dana i nisam dobio nikakav odgovor .Da li
vec mogu odmah da posaljem zahtev Komisiji SOVO da mi izda
resenje za isplatu razlike od 01.01.2008.god. zbog cutanja admi-
nistracije ( navodi se u t. 10. da je vec pocela ta isplata )?
Ukoliko imate presudu objavite je na sajtu ili mi posaljite na moju
e-mail adresu ( naravno , ako je moguce ). Hvala.

[b] ODGOVOR>

Posaljite primerak koji imate na sajtu Admirala Zalbu opet sa povratnicom i nakon mesec ipo dana pokrenite tuzbu pre nove godine ali morate znati da tuzbu mora pisati advokat vojni koji zna sta i kako se pise i sta trazi a dokumenta imate na sajtu.

Posebno ukazujemo da mora mora da se tuzi za koeficijent plate i penzije 3 na koji se trazi i povecanje vrednosti boda. Nije isto na ovu penziju traziti 11,06% i na 3 puta vecu penziju isti procenat.
Neznam kada ste penzionisani sobzirom da ima po tablici koju ima Admiral vise povecanja vrednsoti bodova.

Pozdrav od vasicdejan53@hotmail.com
Vasić

Broj poruka : 74
Datum upisa : 19.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics