invalidska penzija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

invalidska penzija

Počalji  major taj Pet Okt 08, 2010 5:50 pm

Postovane kolege penzioneri
Vec 5 godina sam u invalidskoj penziji,usled povrede.E sad kako se sve na brzinu odvijalo,i taj moj odlazak u penziju itd.a ja bio slabo upucen u svoja prava,tek nedavno sam iscitavajuci stari zakon o VJ saznao da me je sledovala nadoknada za telesno ostecenje.Inace procenat telesnog ostecenja iznosi 60%.Pa sad me interesuje a nemam gde da procitam,da li me posto sam u invalidskoj penziji sleduje ta nadoknada za telesno ostecenje,i da li prosao rok ,od 2005 godine,za pokretanje postupka za tu nadoknadu

major

Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.10.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: invalidska penzija

Počalji  GIŠKA07 taj Pon Okt 11, 2010 10:04 pm

major ::Postovane kolege penzioneri
Vec 5 godina sam u invalidskoj penziji,usled povrede.E sad kako se sve na brzinu odvijalo,i taj moj odlazak u penziju itd.a ja bio slabo upucen u svoja prava,tek nedavno sam iscitavajuci stari zakon o VJ saznao da me je sledovala nadoknada za telesno ostecenje.Inace procenat telesnog ostecenja iznosi 60%.Pa sad me interesuje a nemam gde da procitam,da li me posto sam u invalidskoj penziji sleduje ta nadoknada za telesno ostecenje,i da li prosao rok ,od 2005 godine,za pokretanje postupka za tu nadoknadu

PORUKA za MAJORA, prijatelju imaš pravo na naknadu za oštećenje. Trebalo bi da izvadiš lekarsko VVLK sa osnovnim ciljem za potraživanje te naknade preko Fonda zs SOVO i koje nije starije od šest meseci. Nakon dobijanja nalaza i mišljenje VVLK, podnosiš zahtev Fondu SOVO za priznavanje te naknade u priznatom procentu. Ukoliko ti Fond to pravo ne prizna onda se moraš obratiti advokatu za pružanje pravne pomoći i podnošenja tužbe. Mogu ti za sada samo toliko reći obzirom da nemam uvid u tvoja dokumenta i rešenje o priznavanju prava na penziju. POZDRAVLJAM te !!!!

GIŠKA07

Broj poruka : 27
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 66

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu