POZITIVNA PRESUDA za VANREDNO usklađivanje penzije u visini od 11,06 %

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

POZITIVNA PRESUDA za VANREDNO usklađivanje penzije u visini od 11,06 %

Počalji  GIŠKA07 taj Čet Dec 09, 2010 5:38 am

POŠTOVANE KOLEGE, POSEDUJEM POZITIVNU PRESUDU 1. OSNOVNOG SUDA u BEOGRADU, kojim je USVOJEN TUŽBENI ZAHTEV tužioca, PA SE OBAVEZUJE tuženi fond za SOVO, DA TUŽIOCU ....... NA IME NAKNADE ŠTETE, ZBOG MANJE ISPLAĆENIH PENZIJA ISPLATI iznos od ........., SA ZAKONSKOM ZATEZNOM KAMATOM, i to : ......

DUŽE VREMENA VAS UBEĐUJEM DA TREBA DA TUŽITE ODMAH, bez podnošenje ZAHTEVA za pokretanje UPRAVNOG POSTUPKA, kako nas već duže vremena UBEĐUJE UVPS (draganjac) po celoj našoj SRBIJI i O B M A NJ U J E, jer D I L U J E u KORIST fonda za sovo, ŠTO JE NAJVEĆI DOKAZ OVA DONETA PRESUDA .

KO GOD ŽELI PRIMERAK PRESUDE, VOLJAN SAM DA VAM JE DOSTAVIM putem e-maila koji vi date I POTVRDIM SVOJE STAVOVE I PRAVNI OSNOV !!!!!!!!!

POZDRAVLJAM VAS i ŽELIM VAM PRIJATAN VIKEND !!!!! sunny sunny sunny

GIŠKA07

Broj poruka: 27
Datum upisa: 07.10.2010
Godina: 62

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: POZITIVNA PRESUDA za VANREDNO usklađivanje penzije u visini od 11,06 %

Počalji  Vasić taj Čet Dec 09, 2010 10:35 am

GIŠKA07 :: POŠTOVANE KOLEGE, POSEDUJEM POZITIVNU PRESUDU 1. OSNOVNOG SUDA u BEOGRADU, kojim je USVOJEN TUŽBENI ZAHTEV tužioca, PA SE OBAVEZUJE tuženi fond za SOVO, DA TUŽIOCU ....... NA IME NAKNADE ŠTETE, ZBOG MANJE ISPLAĆENIH PENZIJA ISPLATI iznos od ........., SA ZAKONSKOM ZATEZNOM KAMATOM, i to : ......

POŠTOVANI KOLEGA GIŠKA TAKO TREBA RADITI U INTERESU VOJNIH PENZIONERA I ČESTITAM VAM NA SVAKOM TRUDU I NAPORU KOJI ČINITE U NAŠEM INTERESU. Ovo pravo ostvarilo je nekoliko hiljada ljudi od ukupnog broja koji su tužili ali ne prelazi 1/4 od ukupnog broja. Vasić............

DUŽE VREMENA VAS UBEĐUJEM DA TREBA DA TUŽITE ODMAH, bez podnošenje ZAHTEVA za pokretanje UPRAVNOG POSTUPKA, kako nas već duže vremena UBEĐUJE UVPS (draganjac) po celoj našoj SRBIJI i O B M A NJ U J E, jer D I L U J E u KORIST fonda za sovo, ŠTO JE NAJVEĆI DOKAZ OVA DONETA PRESUDA .
cheers -Ovde niste u pravu ne zato što treba nego moram da iznesem činjenicu da ovakav oblik i vrsta "mržnje" nije osnovana. Vi najbolje znate koliko Vam je ljudi izgubilo sporove od pre nekoliko godina zbog nepravilno zasnovane tužbe, što vi nemožete da shvatite. Ono što UVPS čini je na osnovu činjenica dobijenih i od odluka u Strazburu gde je grupa vojnih penzionera i članova porodice podnela tužbu i baš zbog toga ŠTO NISU ISPOŠTOVALI PROCEDURU PREKO 350 LICA JE U GRUPI (U NJOJ JE BILA I TUŽBA G-ĐE NADE IZ UVPS) KOJI SU IZGUBILI SPOR ZBOG NEPOŠTOVANJA PROCEDURE I POSTUPNOSTI U VOĐENJU POSTUPKA. SADA SU SAZRELI USLOVI DA JE I FSOVO PRIMORAN OD MMF DA MORA DA REŠI OVAJ PROBLEM KAO 1 OD 2430 USLOVA KOJE JE PREMIJER CVETKOVIĆ PRIMIO. DRUGO, JE VEOMA BITNO ŠTA ĆE NA TU ODLUKU U NAREDNIM MESECIMA ODGOVORITI UPRAVNI SUD, PA AKO I TU BUDE POTVRDNO ONDA JE TO PUN POGODAK ZA TAJ 1 SLUČAJ. MORAMO SE I NJEMU RADOVATI. Preispitajte i konsultujte advokate po ovom mom stavu, ali u svakom slučaju delim radost sa tim kolegom kao i sa Vama poštovani kolega Giška. A šta ćemo nakon ovih poslednjih nedelju dana ove godine. Pitajte Admirala šta su mu 8.12.2010. rekli u FSOVO i kakvo je stanje.
KO GOD ŽELI PRIMERAK PRESUDE, VOLJAN SAM DA VAM JE DOSTAVIM putem e-maila koji vi date I POTVRDIM SVOJE STAVOVE I PRAVNI OSNOV !!!!!!!!!

-Treba tužiti do kraja ove godine jer posle nema pravnog osnova i gubite svaki mesec taj prihod. Vasić.....POZDRAVLJAM VAS i ŽELIM VAM PRIJATAN VIKEND !!!!! sunny sunny sunny
-[b][u]

Vasić

Broj poruka: 73
Datum upisa: 19.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  GIŠKA07 taj Čet Dec 09, 2010 11:09 pm

Vasić ::
GIŠKA07 :: POŠTOVANE KOLEGE, POSEDUJEM POZITIVNU PRESUDU 1. OSNOVNOG SUDA u BEOGRADU, kojim je USVOJEN TUŽBENI ZAHTEV tužioca, PA SE OBAVEZUJE tuženi fond za SOVO, DA TUŽIOCU ....... NA IME NAKNADE ŠTETE, ZBOG MANJE ISPLAĆENIH PENZIJA ISPLATI iznos od ........., SA ZAKONSKOM ZATEZNOM KAMATOM, i to : ......

POŠTOVANI KOLEGA GIŠKA TAKO TREBA RADITI U INTERESU VOJNIH PENZIONERA I ČESTITAM VAM NA SVAKOM TRUDU I NAPORU KOJI ČINITE U NAŠEM INTERESU. Ovo pravo ostvarilo je nekoliko hiljada ljudi od ukupnog broja koji su tužili ali ne prelazi 1/4 od ukupnog broja. Vasić............

cheers -Ovde niste u pravu ne zato što treba nego moram da iznesem činjenicu da ovakav oblik i vrsta "mržnje" nije osnovana. Vi najbolje znate koliko Vam je ljudi izgubilo sporove od pre nekoliko godina zbog nepravilno zasnovane tužbe, što vi nemožete da shvatite. Ono što UVPS čini je na osnovu činjenica dobijenih i od odluka u Strazburu gde je grupa vojnih penzionera i članova porodice podnela tužbu i baš zbog toga ŠTO NISU ISPOŠTOVALI PROCEDURU PREKO 350 LICA JE U GRUPI (U NJOJ JE BILA I TUŽBA G-ĐE NADE IZ UVPS) KOJI SU IZGUBILI SPOR ZBOG NEPOŠTOVANJA PROCEDURE I POSTUPNOSTI U VOĐENJU POSTUPKA. SADA SU SAZRELI USLOVI DA JE I FSOVO PRIMORAN OD MMF DA MORA DA REŠI OVAJ PROBLEM KAO 1 OD 2430 USLOVA KOJE JE PREMIJER CVETKOVIĆ PRIMIO. DRUGO, JE VEOMA BITNO ŠTA ĆE NA TU ODLUKU U NAREDNIM MESECIMA ODGOVORITI UPRAVNI SUD, PA AKO I TU BUDE POTVRDNO ONDA JE TO PUN POGODAK ZA TAJ 1 SLUČAJ. MORAMO SE I NJEMU RADOVATI. Preispitajte i konsultujte advokate po ovom mom stavu, ali u svakom slučaju delim radost sa tim kolegom kao i sa Vama poštovani kolega Giška. A šta ćemo nakon ovih poslednjih nedelju dana ove godine. Pitajte Admirala šta su mu 8.12.2010. rekli u FSOVO i kakvo je stanje.

-Treba tužiti do kraja ove godine jer posle nema pravnog osnova i gubite svaki mesec taj prihod. Vasić.....POZDRAVLJAM VAS i ŽELIM VAM PRIJATAN VIKEND !!!!! sunny sunny sunny
-[b][u]

GOSPODINE VASIĆU, ja stvarno te ne razumem, pa čoveče ja pričam o JEDNOM a ti o sasvim nešto DRUGO. VELIKI DUG (kako ga ti nazivaš K-3) i MALI dug (razlika penzije od 2004-2007. godine), su nešto što se mora ispoštovati UPRAVNI POSTUPAK i sva ta procedura o kojoj ti pričaš jer UREDBAMA od 2004. godine, kada su nama priznate NAKNADE, i UREDBOM od oktobra 2005. godine kada su nam povećani broj bodova po činu, fond je bio u obavezi kao prvostepeni organ odredbama čl. 5. st.1. Uredbe da donese uskladjena rešenja u roku od 30 dana . A ti i sam znaš da direktor fonda je to sve opstruirao i nije donosio ta rešenja do izveštaja KOMISIJE upravnog odbora fonda koju je aktivirao predsednik Upravnog odbora general Kovačević, načelnik akademije i koja je svojim izveštajem od 20.07.2007. godine otvoreno iznela i konstatovala DA DIREKTOR I NJEGOVA STRUČNA SLUŽBA KRŠE ZAKONE I ZLOUPOTREBLJAVAJU SLUŽBENI POLOŽAJ . Pa on je čoveče došao u otvoreni sukob sa RADOŠ PLAZINIĆEM, koji je bio predsednik drugostepenog organa u Fondu, jer žalbe nije dostavljao komisiji već ih je čuvao u kasi. Zato mu je nakon izveštaja komisije naloženo da otpočne sa donošenjem uskladjenih rešenja tako da smo od oktobra počeli ista da dobijamo .

TO SU PRAVI RAZLOZI DA SVAKI OD NAS JE TREBAO DA TRAŽI USKKLADJENO REŠENJE I POKREĆE UPRAVNI POSTUPAK, jer tim UREDBAMA nama su uvek BILI IZMENJENI ELEMENTI U REŠENJU .

Rešenjem Republičkog fonda PIO o vanrednom uskladjivanju vrednost boda, odnosno povećanju penzija, PONAVLJAM, nama se NE MENJAJU ELEMENTI u našim rešenjima, već ova sadašnja su nam, kako je konstatovano sada i u presudi suda, PRAVOSNAŽNA i KONAČNA, i na osnovu kojih nam se vrši isplata penzija. TO JE ČINJENICA - zato i govorim da to što radi UVPS je OBMANA i DIL u korist fonda, jer kako tamo u Beogradu tako i ovde u Nišu su donete PRESUDE gde se sud OGLAŠAVA APSOLUTNO NENADLEŽNIM i tužbu ODBACUJE kao NEOSNOVANU jer je TUŽIOC u UPRAVNOM SPORU, ali zašto, PA ZATO ŠTO JE UBEDJIVAN OD STRANE UVPS DA JE TO PRAVILNI POSTUPAK .

POŠTOVANE KOLEGE, JA NIKOGA NE MRZIM, VEĆ ARGUMENTOVANO IZNOSIM ČINJENICE, UKOLIKO ŽELITE DA SE UVERITE U SVE OVO ŠTO VAM PRIČAM, POŠALJITE MI e-mail PREKO KOJEG ĆU VAM POSLATI PRESUDU I STEKNETE UVID U ISTOJ A SAMIM TIM I SAMI ZAKLJUČITE DA LI SAM U PRAVU !!!

JOŠ jednom PONAVLJAM pokretanje upravnog postupka je NEPOTREBAN jer rešenjem Republičkog fonda, nama se NE MENJAJU ELEMENTI U REŠENJU, već ostaju isti, a samim TIM USKLADJENO REŠENJE VAM JE KONAČNO I PRAVOSNAŽNO, odnosno UPRAVNO i NEMA POTREBE da tražite NOVO USKLADJENO REŠENJE, jer ćete time IZGUBITI DEO GLAVNICE, ako ne za celu 2008. godinu, sigurno deo . KO ĆE VASIĆU da plati troškove koje tužioc mora da plati jer mu je tužba odbačena kao neosnovana, a treba da plati : troškove fondu, advokatu, sudu - ŠTO TO NE PLATI UVPS i ODREKNE SE DEO OD SVOJIH PLAĆENIH FUNKCIJA, KOJE ČLANOVI FINANSIRAJU UPLATOM ČLANARINE - ZATO NISI U PRAVU

PRIČAŠ o sirotinji, a ovi nisu SIROTINJA, ODAKLE BRE DA NAĐE NOVAC I SVE TO DA PLATI I TO SAMO ZATO ŠTO JE NAŠA POPULACIJA POSLUŠNA I INERTNA PA VERUJE VAM !!!

Sada kada smo dobili presudu, u pravnom smislu, mogu vam sa JOŠ VEĆOM SIGURNOŠĆU TVRDITI DA PRAVNI OSNOV POSTOJI i pokrećite tužbe, jer ukoliko nas ne bude što više i što masovnije niko nas neće uzeti za ozbiljne, pametne i organizovane kao populacija, za koju sam KRKOBABIĆ u "VETERANU" izjavljuje, da smo mi JEDNA KAP NA DLANU sa MILION i ŠESTO PENZIONERA , ajoš i razjedinjeni, zbog pojedinaca u UVPS, posebno predsednika DRAGANJCA kome je VLAST najveća STRAST .

UMESTO DA PRIHVATITE NAŠU INICIJATIVU i PRIKLJUĆITE U AKCIJI POKRETANJA TUŽBI, JER POSTOJI PRAVNI OSNOV ZA TO, vi radite to što radite, pa kako bre nisam u pravu . Zbog tog stava i ponašanja gradskog odbora UVPS u Nišu je izgubio oko 200 članova koji su prešli kod nas, jer uvideli sve to i iz revolta su napustili UVPS, a nas su optužili da im krademo članove ŠTO NIJE ISTINA . Pa sada UVPS sve te članove zove na kućnoj adresi, svojim dopisima i vrši pritisak na njih da se vrate - pitaj VASIĆU predsednika gradskog odbora u Nišu . A meni je bre oduzeo reč i skinuo sa mikrofona NEDOZVOLIVŠI MI DA POSTAVIM NEKA PITANJA KOJA SU SU I DAN DANAS AKTUELNA ZA SVE NAS KORISNIKE VOJNIH PENZIJA, A NE SAMO DA članove UVPS .

Izvini brate, ali nemoj više da me provociraš svojim stavovima, OBEĆAO sam ti da ću sve dokumente i obrasce da dostavljam na forumu kako bi bile dostupni svim našim KVP. Meni je cilj DA PRAVILNO i ARGUMENTOVANO INFORMIŠEM KOLEGE a TIME I POMOGNEM IM DA OSTVARE SVOJA PRAVA !!!

I da ti kažem, neznam ko je od NAS ROGONJA ???

GIŠKA07

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milekol taj Pon Dec 13, 2010 11:09 am

Bravo Giška čestitam!
Molim te pošaljii primerak presude moj email: milekol@gmail.com
Poz. i hvala M.Kolašinac

Milekol

Broj poruka: 10
Datum upisa: 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sinisavv taj Sub Dec 25, 2010 12:14 am

Poz...Giska ako mozes posalji mi primerak tuzbe i presude...ja sam vojni penzioner iz Subotice...sinisavv@gmail.com

sinisavv

Broj poruka: 1
Datum upisa: 25.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  GIŠKA07 taj Sub Dec 25, 2010 8:23 pm

sinisavv ::Poz...Giska ako mozes posalji mi primerak tuzbe i presude...ja sam vojni penzioner iz Subotice...sinisavv@gmail.com

IZVINI, molimte, tokom večeri dobićeš sve obrasce na e-mailu, VELIKI POZDRAV !!! sunny

GIŠKA07

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  kuzmar taj Uto Jan 11, 2011 7:55 pm

Hvala za info, kao moze primerak na flushroyal75@gmail.com

Hvala unapred

kuzmar

Broj poruka: 2
Datum upisa: 06.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slavkosrb taj Pon Jan 17, 2011 9:26 pm

postovani gosp. Giska zamolio bih vas da i meni posaljete primerak presude koje ste dobili i ako moze preporuka za nekog advokata .unapred hvala slavkosrb@open.telekom.rs

slavkosrb

Datum upisa: 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slavkosrb taj Uto Jan 18, 2011 1:50 pm

molim clanove ovog foruma koji su penzionisana vojna lica a u penziju su otisli kao ratni vojni invalidi kao i ja a ostvarili su putem tuzbe pravo na rentu da mi dostave presudu ili objasne kako se to ostvaruje putem tuzbe (pravo na rentu)posto sam cuo da su to neke nase kolege ostvarili . slavkosrb@open.telekom.rs

slavkosrb

Datum upisa: 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu