Kako izaći iz začaranog kruga FSOVO???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Kako izaći iz začaranog kruga FSOVO???

Počalji  Admiral taj Pet Dec 17, 2010 11:29 am

Poštovani....
Molio bih, ako neko zna, kako postupiti u slučaju da Vam se uskrate prava uticanjem trćeg lica?

Naime, evo o čemu se radi.
Fond SOVO je, u svojoj proveri prava na UTS, "navodno" poslao POZIV ZA DOSTAVLJANJE DOKUMENATA putem pošte. Pošta nije isporučila pošiljku. Fond SOVO je "isključio" dalju isplatu UTS-a.

Kako rešavati problem i koga okriviti za uskraćivanje prava?

Ja znam kako jer sam kroz to prošao ali pre odgovora bih želeo čuti Vas i Vaše mišljenje šta bi ste Vi uradili u datom trenutku.

HVALA ZA ODGOVORE.
Admiral
Admin

Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 55

Pogledaj profil korisnika http://www.radio-admiral.info

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kako izaći iz začaranog kruga FSOVO???

Počalji  Vasić taj Uto Dec 21, 2010 6:09 pm

[quote="Admiral"][center]Poštovani....
[justify] Molio bih, ako neko zna, kako postupiti u slučaju da Vam se uskrate prava uticanjem trćeg lica?

Naime, evo o čemu se radi.
Fond SOVO je, u svojoj proveri prava na UTS, "navodno" poslao POZIV ZA DOSTAVLJANJE DOKUMENATA putem pošte. Pošta nije isporučila pošiljku. Fond SOVO je "isključio" dalju isplatu UTS-a.

Kako rešavati problem i koga okriviti za uskraćivanje prava?

Ja znam kako jer sam kroz to prošao ali pre odgovora bih želeo čuti Vas i Vaše mišljenje šta bi ste Vi uradili u datom trenutku.

HVALA ZA ODGOVORE.

Komentar Vasića

Dragi kolega!
Smatram da nisi jedini kao čovek, da to nije jedina oblast u kojoj nas zavrću, niti deo pravne Države kojoj se crveni obraz od prava, poštenja i časti. Za sve to nije kriva Država Srbija u kojoj živimo i čiji smo deo.
To je slika obraza kurovodioca koji su na čelu FSOVO i koji misle da mogu dugo još ovako sa nama.
Smatram da je vreme da se prizovu pameti, razumeju da se sa narodom ne treba igrati jer sledeći korak koji ćemo preduzeti je da ćemo se okupiti ispred njihovih stanova i sačekati ih kada se vraćaju sa posla i na zasluženi način ih dočekati. Jedino ako smatraju da mogu da se kriju sve to vreme u vikendicama ili kućama kod jataka. Pored toga pokretaćemo i tužbe direktno na ime funkcionera koji se igra sa nama a ne samo na pravno lice FSOVO. Nećemo napadati FPIO kome su bacili lopticu srama i lopovluka, već ćemo tek iduće godine napadati FSOVO zato što ovako radi protiv Ustavno, nezakonito i nedostojanstveno sa intelektualcima koji su branili zemlju svojim životima i imovinom. Da kolega, tako se odnose prema nama, a ima i gorih slučajeva. Toliko su drski, bezobrazni, neznaju više koje mere da preduzimaju protiv nas već nas ismejavaju kako su uspešni. Ova godina je kraj a iduće ćemo drugačije. Očuvaj svoju smirenost i dostojanstvo kao i pravo koje ti pripada kako tebi tako i čitavoj porodici. Dolazi vreme pokvarenih jaja i funkcionerskih žutih kravata. Kada treba nešto da bude smešno onda ćemo svi da se smejemo a ne samo oni. Ne brini!
[/color]
Vasić

Broj poruka : 74
Datum upisa : 19.05.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Nisi sam

Počalji  pexxx62 taj Uto Dec 21, 2010 10:25 pm

I meni traže papire stalno kako bi utvrdili pravo na NTS.Svaki put vadi papire iz poreskog, katastra a najviše me boli kad mi traže stambeni zaključak, kao da to ne mogu da provere.Nedavno sam to sve skupljao i poslao im papire iz poreskog i katastra ( 1000 dinara),a zaključak iz stambenog čekam da stigne od 06.12.2010.Podržavam provere ali mislim da se malo zakasnilo, možda i malo više.Kada sam zvao u stambeno da pitam zašto ne stiže zaključak setiše se da mi pošalju zahtev za dopunu za stan u Sloveniji predat pre 20 godine i to sam dobio ali zaključak još ne.Dakle pozdravljam i tu inicijativu ali su tu debelo zakasnili.Ti koji su povratili prava na stanove u bivšim republikama davno su ovde dobili stanove prodali ih i zapalili preko grane (nema tu čina zastavnika niti potporučnika do majora).Jedino na šta sada upućuje ta inicijativa je da postoji želja za drastično smanjenje stambene liste.Primer:Ja sam stan u Sloveniji predao 20.08. 1991 godine po naredjenju komandira jer je stigla takva naredba.Dakle izašla je komisija koja je pregledala stan a potvrdu o predaji i zapisnik sam dobio tek kada sam doneo potvrdu od elektrodistribucije da sam odjavio struju i platio dugovanje kao i od toplane.Tek tada sam dobio potvrdu i zapisnik uredno zavedene i overene.
Kada sam došao u Beograd posle ratovanja po drugim delovima bivše nam domovine gospodin Perišić mi svojim naređenjem nije priznao navedena dokumenta jer je bilo "mnogo" lažnih.To ih medjutim nije sprečavalo da mi molbu za stan razvrstaju od 20.08.1991 po potvrdi koju ne priznaju umesto 25.06.1991 kada su svima ostalima koji nisu imali potvrdu priznali faktičku nemogućnost korištenja stana.Tako da je bar nekoliko hiljada ljudi bilo na listi ispred mene jer sam poslušao naredjenje pretpostavljenog starešine.
Dakle može im se jer računaju na našu neslogu, na jaz između podoficira i oficira i na sve ostalo loše što su nam usadili.Ako se to promeni i nekoliko hiljada vojnih penzionera bez stana izađe i opsedne ministarstvo pogotovo u IZBORNOJ GODINI to bi moglo da se promeni.Ali gde da nađeš toliko vojnihe sirotinje a da su složni.E ZATO JE TO SVE OVAKO.Taksistima ne mogu da uvedu fiskalne kase jer oni zatvore grad,svi se ljute i viču sramota ali oni svoje ostvare.Dakle ili zajedno ili propast BIRAMO SAMI.

pexxx62

Broj poruka : 1
Datum upisa : 21.12.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Odgovor Pexxx62-u

Počalji  Admiral taj Uto Dec 21, 2010 11:20 pm

Poštovani kolega, nije nas mali broj koji prolazi kroz ovo. U FSOVO pokušavaju naći i najmanju mrlju na našim predmetima kako bi pod izgovorom "provere" mogli da nam ukinu i onako ugrožena prava i da nas izbrišu sa svih spiskova. Najveći problem je u tome što nisu dovoljno sigurni u ono što rade i ne poseduju metode kojima bi nas "grupno izbrisali".
U mom slučaju su pokušali da prođu sistemom "niste dostavili tražena dokumenta". Problem je nastao kada sam insistirao da mi se donese predmet na uvid i da mi se dokumentovano pokaže:
1) Kada su dokumenta tražena na dostavu => u predmetu stoji zaključak 11.08 2010.
2) Kako je upućen zaključak na moju adresu=> NEMA PODATAKA, usmeno saopšteno poštom
3) Gde je povratnica => NEMA JE U PREDMETU, usmeno saopšteno "još se nije vratila" a datum je 8.12.2010.
4) Traže mi ZAKLJUČAK ZA REŠAVANJE STAMBENOG PITANJA => tri puta ga prelistavaju u predmetu dok im nisam lupio rukom po njemu i pokazao im da se nalazi u predmetu.
Kada sam im dostavio dokumenta, nisu hteli da overe kopije predatih dokumenata kako bih imao dokaz da su ih primili. (Overilli su mi spisak predatih dokumenata na moje insistiranje).
Rezultati za 10 dana telefonom. (Dokumenta od pisarnice do pravnice na spratu, koja vodi moj predmet, toliko putuju)
Ukoliko bude sve u redu vršiće isplatu za mesece koje nisu uplatili (Odgovor službenice koja prima i daje pravne upute a po struci je ekonomista).
Možda Vam je sada jasnije i lakše posle mog odgovora.
Admiral
Admin

Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.04.2010
Godina : 55

Pogledaj profil korisnika http://www.radio-admiral.info

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kako izaći iz začaranog kruga FSOVO???

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu